انسان‌ها از گذشته‌های دور برای حمل وسایل خود ایده‌های بسیاری را به کار می‌بردند که این ایده‌های کاربردی به مرور زمینه ساز پیدایش انواع مختلف کیف و کوله پشتی شده است. در این میان کوله پشتی‌های تولید شده از چرم طبیعی جایگاه ویژه‌ای در بین کاربران آن پیدا کرده است. کوله پشتی چرم دارای انواع مختلف و کاربردهای متنوعی است که در ادامه بدان پرداخته خواهد شد.

  • کوله پشتی

انسان‌ها از دیرباز برای حمل وسایل خود از امکانات مختلفی استفاده نمودند و گاهی بدون امکانات وسایل را جابجا می‌کردند، به عنوان مثال؛ وسایل خود را درون پارچه‌هایی گذاشته و بر روی سر حمل می‌کردند و یا آنها را روی چوب می‌بستند و روی شانه حمل می‌کردند (این امر زمینه تولید کیف‌های دوشی را ایجاد نمود)، گاهی انسانها وسایل خود را بر روی چوب می‌بستند و آنها را بر روی زمین می‌کشیدند (این امر موجب تولید چمدان‌های امروزی شد)

گاهی هم برای افراد کم توان‌تر و کودکان و یا حمل وسایلی که وزن بالایی داشتند، آنها را با استفاده از پارچه بر روی کمر می‌بستند (و این امر زمینه ساز تولید کوله پشتی‌های امروزی شده است) . همانند سایر پیشرفت‌های بشر، ورود علم و تکنولوژی در این حیطه موجب پیدایش کیف و کوله پشتی‌هایی با ابعاد و مدل‌های متفاوتی شده است.

 کیف و کوله پشتی چرم طبیعی

  • کوله پشتی چرم طبیعی

یکی از وسایل بسیار پر کاربرد برای مسافران، دانشجویان و دانش آموزان، کوله پشتی است. اما جالب است بدانید که اولین کوله پشتی در کمتر از صد سال پیش اختراع شد و از آن زمان تاکنون تغییرات بسیاری را به خود دیده است. حتی کوله پشتی توانسته جایگزین مناسبی برای چمدان های سنگین باشد. در گذشته، با ترکیب مواد اولیه مختلف از جمله برزنت، مواد نایلونی و پارچه‌های ضد آب کوله پشتی‌هایی تولید شد و زمینه ایجاد نوآوری در تولید کوله پشتی به وجود آمد.

پس از آن کوله پشتی‌هایی که با ترکیب چرم و برزنت تولید می‌شدند وارد بازار شد و به مرور زمان کوله پشتی ساخته شده از چرم طبیعی جایگاه ویژه‌ای در میان انواع کوله پشتی‌ها پیدا کرد. بیشترین کاربرد کوله پشتی چرم برای دانش آموزان، دانشجویان و یا طبیعیت گردان است که به وسیله آن وسایل و کتاب‌هایشان را بتوانند به راحتی حمل کنند. زمانی که فردی به نام گری یک کوله پشتی از جنس نایلون اختراع کرد ایده‌های جدیدی برای تولید کوله پشتی را به دنبال داشت. در آن زمان از کوله پشتی برای تفریحات و پیک نیک استفاده می‌شد و امروزه کوله پشتی‌های چرم برای دانشجویان و دانش آموزان و سایر افراد کاربرد فراوانی پیدا کرده است.

  • انواع کوله پشتی چرم طبیعی

یکی از نیازهای اساسی هر انسان داشتن وسیله‌ای برای حمل وسایل است، در این مورد بهترین و کارآمدترین وسیله ی ممکن، استفاده از کوله پشتی است. کوله پشتی‌ها انواع مختلفی را در بر می‌گیرند که در این میان کوله پشتی چرم طبیعی با کاربردها و نمونه‌های متنوع مورد استفاده ی بسیاری از افراد قرار می‌گیرد. برخی از انواع کوله پشتی چرم طبیعی شامل 1) کوله پشتی مدرسه؛ 2) کوله پشتی لپ تاپ؛ 3) کوله پشتی سفری؛ 4) کوله پشتی فانتزی و … است.

41HDH6bE4 L - تمام کاربردهای یک کیف و کوله پشتی چرم طبیعی

  • کاربردهای کیف و کوله پشتی چرم طبیعی

کاربردهایی که از یک کوله پشتی چرم طبیعی مورد انتظار است و در کوله پشتی‌های چرم آرتان این موارد وجود دارد، بدین شرح است:

1. سایز کوله پشتی:

در طراحی کوله پشتی چرم به این نکته توجه شده است که برای چه وسایلی قابل استفاده باشد، به عنوان مثال برای حمل مدارک با سایز A4 یا لپ تاپ، کوله پشتی‌های چرم با سایز مناسب‌تر و بزرگ‌تر گزینه بهتری هستند.

2. برخورداری از محفظه‌های مناسب:

کوله پشتی‌های چرم عموما از چند محفظه برای دسترسی آسان‌تر به وسایل و پخش کردن وزن وسایل برخوردار هستند. بدین ترتیب می‌توان وسایل ریز و درشت همچون موبایل، دفترچه یادداشت، کیف پول و سایر وسایل را در قسمت‌های مختلف آن قرار داد و وزن وسایل را در محفظه‌های آن تقسیم نمود.

3. ثبات شکل:

کوله پشتی چرم طبیعی با گذشت زمان تغییر شکل نمی‌دهد و ظاهر آن بر اساس محتویات داخلی اش متناسب باقی می‌ماند.

4. وزن کوله پشتی:

یکی از ویژگی‌های مهم کوله پشتی چرم وزن نسبتا پایین آنها نسبت به سایر جنس‌های کوله پشتی است که موجب حمل راحت‌تر و آسان تر آن شده و کمترین وزن را بر شانه‌ها تحمیل می‌کند.

5. جنس کوله پشتی:

جنس کوله پشتی مستقیما با کیفیت آن در ارتباط است. کوله پشتی چرم دارای جنس و کیفیت خوبی بوده و برای افرادی که قصد تردد در مکان‌های رسمی‌تر دارند استفاده از کوله پشتی چرم توصیه می‌شود.

 کیف و کوله پشتی چرم طبیعی

6. تنوع رنگ:

کوله پشتی‌های چرم دارای رنگ بندی متنوعی بوده که می‌توان بر اساس سلیقه و یا مد روز، رنگ مورد نظر را انتخاب نمود و یا حتی می‌توان رنگی خنثی را برگزید که با همه رنگ‌ها همخوانی داشته باشد.

 

7. جایگزین مناسب:

کوله پشتی‌های چرم به دلیل قابلیت حمل بسیار راحت و تنوع و کیفیت به یکی از پرکاربرد ترین‌ها تبدیل شده است به گونه‌ای که اگر به خوبی طراحی شود جایگزین مناسبی برای سایر انواع کیف و کوله پشتی محسوب می‌شود.

8. امنیت کوله پشتی:

کوله پشتی‌های چرم اغلب دارای یک زیپ از جنس فلز بوده و همین امر موجب حفظ امنیت وسایل داخل کوله پشتی می‌گردد.

a9044d98 4163 4eee 902b 50d83f5ebc6e.  CR00970600 PT0 SX970 V1    - تمام کاربردهای یک کیف و کوله پشتی چرم طبیعی

9. قابل تنظیم بودن:

بندهای کوله پشتی چرم قابلیت تنظیم متناسب با سایز افراد را دارا بوده و این کارایی موجب استفاده راحت از آن در هر موقعیت و برای هر شخص شده است. علاوه بر آن یک بند کوچک در قسمت بالای کوله پشتی چرم تعبیه می‌شود که می‌توان از آن به عنوان کیف دستی استفاده نمود.

10. جیب مخفی:

برخی از انوع کوله پشتی‌های چرم دارای یک جیب مخفی در قسمت پشت کوله هستند که در زمان استفاده قابلیت پنهان کردن وسایل ارزشمند برای عدم دسترسی افراد غریبه را ایجاد کرده است.

چرم آرتان

اگر بخواهید کوله پشتی چرم را با کیفیت تضمین شده و قیمت بسیار رقابتی خریداری کنید می‌توانید از محصولات متنوع چرم آرتان دیدن کنید. کوله پشتی چرم موجود در این فروشگاه از چرم طبیعی بوده که دارای کیفیت بسیار عالی است. محصولات فروشگاه چرم آرتان به دلیل داشتن کیفیت بی نظیر دارای گارانتی یک ساله است تا مشتریان با خیال راحت خرید خود را نهایی کنند. شما با هر سلیقه‌ای می‌توانید خرید خود را انجام دهید و از آن لذت ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *