تشخیص کیف چرم اصل

مهم ترین راه های تشخیص کیف چرم اصل و با کیفیت

کیف چرم اگر اصل باشد نه تنها از نظر زیبایی در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد، بلکه گران تر از سایر کیف ها خواهد بود. به همین خاطر باید قبل از خرید با راهکارهای شناخت چرم اصل آشنا بود. همچنین بعد از انتخاب درست و مناسب، لازم است با رعایت راه های مراقبت از کیف چرم، زیبایی اولیه آن را حفظ و طول عمرش را افزایش داد. شناخت کیف چرم اصل و مراقبت از آن را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

ارتان چرم زنانه

شناخت کیف چرم اصل

زمانی می توان از خرید کیف چرم و یا هر وسیله و لباس انتظار نتیجه خوب و بازخورد مثبت را داشت که در انتخاب ها دقت داشته باشید. با توجه به روی کار آمدن جنس های تقلبی، مخصوصا در صنعت تولید پوشاک و کیف و کفش، در نتیجه لازم است قبل از خرید کیف موارد زیر را در نظر داشته باشید.

کیف چرم مردانه

بوی چرم

کیف، کفش و لباس و هر چیزی که با چرم اصل تولید شده باشد دارای بوی خاصی است. شاید تشخیص بوی چرم اصل کار سختی باشد، اما لازم است بدانید که کیف چرم اصل بوی پلاستیک نمی دهد و بویی شبیه به کپک را در آن احساس می کنید.

کیف چرم

طرح و یکنواختی کیف چرم

یکی از مشخص ترین نشانه ها برای تشخیص کیف چرم اصل، دقت به طرح کلی چرم و همچنین ضخامت آن در بخش های مختلف می باشد. توجه داشته باشید که چرم های مصنوعی توسط ماشین تولید میشود و در نتیجه خروجی کار بافت کاملا یکسان با طرح های منظم خواهد داشت. این در حالیست که در چرم طبیعی چنین چیزی وجود ندارد و با نگاه کردن و همچنین دست کشیدن بر روی چرم کاملا متوجه طرح های غیر هماهنگ و سطح ناصاف آن خواهید شد.

تست سوزاندن چرم

البته نمی توان انتظار داشت که فروشندگان اجازه دهند تا گوشه ای از کیف چرم را بسوزانید، اما اگر قصد دارید دوخت این نوع کیف را سفارش دهید، بهتر است برای انتخاب چرم طبیعی بخش کمی از آن را بسوزانید. اگر چرم براحتی آتش گرفت و مانند پلاستیک جمع شد، نشانه تقلبی بود آن است.

از دیگر نشانه هایی که در شناسایی چرم اصل کمک زیادی می کنند می توان به خم کردن چرم، بررسی برچسب برند تولید کننده کیف، قیمت و همچنین انعکاس نور بر روی سطح کیف اشاره نمود. لازم است بدانید که کیف چرم اصل در برابر خم شدن و همچنین فشار وارد شدن به بخشی از آن تغییر شکل نمی دهد. برخلاف پلاستیک و چرم های مصنوعی، چرم طبیعی آب را به خود جذب می کند، در نتیجه از این ویژگی می توانید برای تشخیص اصل بودن چرم استفاده کنید.

مراقبت از کیف چرم

بعد از خرید کیف و لباس و هر نوع پوشاک چرم دیگر، لازم است از آن مراقبت کنید چون کوچکترین بی توجهی به آنها از بین رفتن زیبایی ظاهری و کیفیت اولیه می گردد. از جمله راه های مراقبت از کیف چرم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نگهداری درست کیف در کمد

از آنجا که استفاده مداوم از کیف چرم باعث خراب شدن زود هنگام آن می شود، در نتیجه لازم است تا آنها را هر چند وقت یکبار در کمد نگهداری کنید تا استراحت کنند. برای این منظور بهتر است داخل کیف را با کاغذ باطله یا پارچه پر کنید تا شکل آنها به خوبی حفظ شود. همچنین لازم است بدانید که بهتر است کیف را در این شرایط در کیسه های پارچه ای نخی نگهداری کنید.

واکس چرم را فراموش نکنید

یکی از راه های برق انداختن و پولیش لوازم چرمی، واکس زدن آنها می باشد. با توجه به رنگ و جنس کیف چرم (چرم گاو، بوفالو و غیره) واکس های مخصوص را خریداری کنید و سطح بیرونی کیف را به طور مرتب تمیز کنید. با این کار نه تنها عمر کیف چرم بیشتر میشود، بلکه تاثیر زیادی بر زیبایی ظاهری آن خواهد داشت.

لک روی چرم را با حلال مخصوص از بین ببرید

ممکن است در حین استفاده از کیف چرم، لوازمی که در داخل آن قرار می دهید، از قبیل لوازم آرایش، خودکار، کرم و غیره باعث شوند تا لکه های مختلف بر روی کیف ایجاد شود. همچنین ممکن است قطره های روغن و چربی به دلایل مختلف روی کیف بوجود آید، در نتیجه باید با حلال مخصوص آنها را از بین ببرید. توجه داشته باشید که با توجه به نوع لکه باید شیوه ای مخصوص را برای تمیز کردن آن انتخاب نمایید.

از دیگر مواردی که بر بالا بردن عمر کیف چرم به شدت اثرگذار می باشند می توان به تمیز کردن مرتب زیپ و فلزات تزئینی نصب شده روی کیف، قرار دادن کیف در داخل کمد و بدور از نور خورشید و تمیز کردن مداوم بخش های داخلی و داخل جیب های آن اشاره نمود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *