کیف و کوله پشتی چرم طبیعی

کیف و کوله پشتی چرم طبیعی

انسان‌ها از گذشته‌های دور برای حمل وسایل خود ایده‌های بسیاری را به کار می بردند که این ایده‌های کاربردی به مرور زمینه ساز پیدایش انواع مختلف کیف و کوله پشتی شده است. در این میان کوله پشتی‌های تولید شده از چرم طبیعی جایگاه ویژه‌ای در بین کاربران آن پیدا کرده است. کوله پشتی چرم دارای انواع مختلف و کاربردهای متنوعی می باشد که در ادامه بدان پرداخته خواهد شد.

  • کوله پشتی

انسان‌ها از دیرباز برای حمل وسایل خود از امکانات مختلفی استفاده نمودند و گاهی بدون امکانات وسایل را جابجا می کردند، به عنوان مثال؛ وسایل خود را درون پارچه هایی گذاشته و بر روی سر حمل می کردند و یا آنها را روی چوب می بستند و روی شانه حمل می کردند (این امر زمینه تولید کیف‌های رودوشی را ایجاد نمود) ، گاهی انسان‌ها وسایل خود را بر روی چوب می بستند و آنها را بر روی زمین می کشیدند (این امر موجب تولید چمدان‌های امروزی شد) ، گاهی هم برای افراد کم توان‌تر و کودکان و یا حمل وسایلی که وزن بالایی داشتند، آنها را با استفاده از پارچه بر روی کمر می بستند (و این امر زمینه ساز تولید کوله پشتی‌های امروزی شده است) . همانند سایر پیشرفت‌های بشر، ورود علم و تکنولوژی در این حیطه موجب پیدایش کیف و کوله پشتی هایی با ابعاد و مدل‌های متفاوتی شده است.

انواع کوله پشتی

  • کوله پشتی چرم طبیعی

یکی از وسایل بسیار پر کاربرد برای مسافران، دانشجویان و دانش آموزان، کوله پشتی می باشد. اما جالب است بدانید که اولین کوله پشتی در کمتر از صد سال پیش اختراع شد و از آن زمان تاکنون تغییرات بسیاری را به خود دیده است. حتی کوله پشتی توانسته جایگزین مناسبی برای چمدان¬‌های سنگین باشد. در گذشته، با ترکیب مواد اولیه مختلف از جمله برزنت، مواد نایلونی و پارچه‌های ضد آب کوله پشتی هایی تولید شد و زمینه ایجاد نوآوری در تولید کوله پشتی به وجود آمد. پس از آن کوله پشتی هایی که با ترکیب چرم و برزنت تولید می شدند وارد بازار شد و به مرور زمان کوله پشتی ساخته شده از چرم طبیعی جایگاه ویژه‌ای در میان انواع کوله پشتی‌ها پیدا کرد. بیشترین کاربرد کوله پشتی چرم برای دانش آموزان، دانشجویان و یا طبیعیت گردان است که به وسیله آن وسایل و کتاب هایشان را بتوانند به راحتی حمل کنند. زمانی که فردی به نام گری یک کوله پشتی از جنس نایلون اختراع کرد ایده‌های جدیدی برای تولید کوله پشتی را به دنبال داشت. در آن زمان از کوله پشتی برای تفریحات و پیک نیک استفاده می شد و امروزه کوله پشتی‌های چرم برای دانشجویان و دانش آموزان و سایر افراد کاربرد فراوانی پیدا کرده است.

  • انواع کوله پشتی چرم طبیعی

یکی از نیازهای اساسی هر انسان داشتن وسیله‌ای برای حمل وسایل می باشد، در این مورد بهترین و کارآمدترین وسیله ی ممکن، استفاده از کوله پشتی می باشد. کوله پشتی‌ها انواع مختلفی را در بر می گیرند که در این میان کوله پشتی چرم طبیعی با کاربردها و نمونه‌های متنوع مورد استفاده ی بسیاری از افراد قرار می گیرد. برخی از انواع کوله پشتی چرم طبیعی شامل ۱) کوله پشتی مدرسه؛ ۲) کوله پشتی لپ تاپ؛ ۳) کوله پشتی سفری؛ ۴) کوله پشتی فانتزی و … می باشد.

انواع کوله پشتی چرم

  • کاربردهای کوله پشتی چرم طبیعی

کاربردهایی که از یک کوله پشتی چرم طبیعی مورد انتظار است و در کوله پشتی‌های چرم آرتان این موارد وجود دارد، بدین شرح است:

۱٫ سایز کوله پشتی:

در طراحی کوله پشتی چرم به این نکته توجه شده است که برای چه وسایلی قابل استفاده باشد، به عنوان مثال برای حمل مدارک با سایز A4 یا لپ تاپ، کوله پشتی‌های چرم با سایز مناسب‌تر و بزرگ‌تر گزینه بهتری هستند.

۲٫ برخورداری از محفظه‌های مناسب:

کوله پشتی‌های چرم عموما از چند محفظه برای دسترسی آسان‌تر به وسایل و پخش کردن وزن وسایل برخوردار هستند. بدین ترتیب می توان وسایل ریز و درشت همچون موبایل، دفترچه یادداشت، کیف پول و سایر وسایل را در قسمت‌های مختلف آن قرار داد و وزن وسایل را در محفظه‌های آن تقسیم نمود.

۳٫ ثبات شکل:

کوله پشتی چرم طبیعی با گذشت زمان تغییر شکل نمی دهد و ظاهر آن بر اساس محتویات داخلی اش متناسب باقی می ماند.

۴٫ وزن کوله پشتی:

یکی از ویژگی‌های مهم کوله پشتی چرم وزن نسبتا پایین آنها نسبت به سایر جنس‌های کوله پشتی می باشد که موجب حمل راحت‌تر و آسان تر آن شده و کمترین وزن را بر شانه‌ها تحمیل می کند.

۵٫ جنس کوله پشتی:

جنس کوله پشتی مستقیما با کیفیت آن در ارتباط است. کوله پشتی چرم دارای جنس و کیفیت خوبی بوده و برای افرادی که قصد تردد در مکان های رسمی‌تر دارند استفاده از کوله پشتی چرم توصیه می‌شود.

۶٫ تنوع رنگ:

کوله پشتی‌های چرم دارای رنگ بندی متنوعی بوده که می توان بر اساس سلیقه و یا مد روز، رنگ مورد نظر را انتخاب نمود و یا حتی می توان رنگی خنثی را برگزید که با همه رنگ‌ها همخوانی داشته باشد.

۷٫ جایگزین مناسب:

کوله پشتی‌های چرم به دلیل قابلیت حمل بسیار راحت و تنوع و کیفیت به یکی از پرکاربرد ترین‌ها تبدیل شده است به گونه‌ای که اگر به خوبی طراحی شود جایگزین مناسبی برای سایر انواع کیف و کوله پشتی محسوب می‌شود.

۸٫ امنیت کوله پشتی:

کوله پشتی‌های چرم اغلب دارای یک زیپ از جنس فلز بوده و همین امر موجب حفظ امنیت وسایل داخل کوله پشتی می گردد.

۹٫ قابل تنظیم بودن:

بندهای کوله پشتی چرم قابلیت تنظیم متناسب با سایز افراد را دارا بوده و این کارایی موجب استفاده راحت از آن در هر موقعیت و برای هر شخص شده است. علاوه بر آن یک بند کوچک در قسمت بالای کوله پشتی چرم تعبیه می‌شود که می توان از آن به عنوان کیف دستی استفاده نمود.

۱۰٫ جیب مخفی:

برخی از انوع کوله پشتی‌های چرم دارای یک جیب مخفی در قسمت پشت کوله هستند که در زمان استفاده قابلیت پنهان کردن وسایل ارزشمند برای عدم دسترسی افراد غریبه را ایجاد کرده است.

کوله پشتی چرم طبیعی کاربردی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها