روش تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی کار بسیار دشواری است و باید راهکارهای آن را بلد باشید. با خواندن این مقاله این کار برای شما راحت تر می شود. اگر از جمله کسانی هستید که قصد دارید تا یک محصول چرمی باکیفیت خریداری کنید، باید بتوانید روش‌های تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی را بشناسید. زمانی که قادر باشید یک محصول چرمی با کیفیت خریداری کنید می‌توانید از محصول خریداری شده در سال‌های آینده استفاده کنید. محصولات چرم اگر از چرم طبیعی با کیفیت تولید شده باشند دارای ماندگاری زیادی هستند. چرم طبیعی را می‌توان با استفاده از روش‌های مختلف از چرم مصنوعی تشخیص داد.

در این مقاله 4 روش اصلی برای تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی بیان خواهد شد که اگر به دقت به آن توجه کنید قادر خواهید بود تا محصولات چرم طبیعی را بشناسید. انتخاب چرم مصنوعی به جای چرم طبیعی می‌تواند برای تمام افراد ناخوشایند باشد چرا که علاوه بر هدر دادن پول باعث می‌شود تا علاقه افراد نسبت به محصولات چرم طبیعی کاهش پیدا کند.

روش تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی

چند راه کلی برای شناخت چرم طبیعی موجود در بازار وجود دارد که به افراد کمک خواهد کرد تا بتوانند یک خرید کاملاً مناسب و باکیفیت داشته باشند. از جمله مهم‌ترین شیوه‌های تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.استفاده از حس بینایی، چشایی و لامسه

شاید به عنوان ساده‌ترین راه برای تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی استفاده از حواس باشد. زمانی که بخواهید چرم طبیعی را تشخیص دهید می‌توانید از حس بینایی استفاده کنید. در واقع افراد می‌توانند با نگاه کردن به سطح چرم از وجود چرم طبیعی مطلع شوند. چرم طبیعی دارای خطوط غیر یکنواخت است و چین و چروک در آن دیده می‌شود. بو کردن چرم به عنوان یکی از راه‌های تشخیص چرم اصلی است که چرم طبیعی دارای بوی بدن حیوان است. چرم مصنوعی بوی بدی داشته و به راحتی قابل تشخیص است.

اگر از دو حس بالا نتوانستید چرم طبیعی را از مصنوعی تشخیص دهید بهتر است حس لامسه را به کار بگیرد. چرم طبیعی دارای سطح نرم و لطیف است و با حس لامسه می‌توان آن را از چرم مصنوعی تشخیص داد.

روش تشخیص چرم طبیعی

2.دقت کردن به آستر چرم

یکی دیگر از راه‌های شناسایی چرم اصل از چرم مصنوعی، آستر چرم است. پشت چرم طبیعی به صورت معمول پرزدار بوده که این امر نشان دهنده استفاده از چرم طبیعی در تولید محصول مورد نظر است. آسترهای چرم مصنوعی با نخ دوخته شده که این امر نشان دهنده بی کیفیت بودن محصول است. در محصولات چرمی مختلف نظیر کت و کفش با توجه به این که نمی‌توانید به آستر چرم توجه کنید بهتر است به لبه‌های محصول دقت کنید تا بافت پرز مانند را مشاهده کنید.

3.واکنش به حرارت و رطوبت

چرم مصنوعی به دلیل بی کیفیت بودن در مقابل حرارت بسیار زود جمع می‌شود و بوی نامطبوعی از خود ساطع می‌کند. اگر محصول از چرم طبیعی تهیه شده باشد در مقابل حرارت دیرتر واکنش نشان داده و با تأخیر آتش می‌گیرد. زمانی که چرم طبیعی را بسوزانید بویی مشابه سوختن موی بدن متصاعد می‌شود که این امر نشان دهنده چرم طبیعی است.

از دیگر شیوه‌های تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی خیس کردن چرم است که به عنوان یکی از راه‌های کلیدی در تشخیص چرم طبیعی است. اگر چرم طبیعی را در معرض آب قرار دهید ممکن است به مرور زمان لکه‌های مختلف بر روی آن ایجاد شود. چرم به صورت طبیعی قابلیت جذب آب را دارد و با ریختن چند قطره آب بر روی محصول چرمی می‌توانید از کیفیت چرم استفاده شده در محصول مطلع شوید. اگر پس از ریختن آب بروی محصول چرمی، قطره‌های آب روی محصول باقی بماند یعنی کالای شما از چرم مصنوعی تولید شده است.

4.خرید از یک فروشگاه معتبر

یکی از مهم‌ترین و بهترین راه‌هایی که می‌توان به راحتی به چرم طبیعی با کیفیت دسترسی پیدا کرد خرید از یک فروشگاه معتبر است. شناخت یک فروشگاه معتبر به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید به راحتی محصولات چرمی خود را با تضمین کیفیت خریداری کنید. در بین انواع فروشگاه‌های مختلف ارائه دهنده خدمات چرمی می‌توان به فروشگاه چرم آرتان اشاره کرد. این فروشگاه با داشتن محصولات متنوع چرمی با کیفیت توانسته است در سال‌های اخیر رضایت بسیاری از مشتریان را به دنبال داشته باشد.

فروشگاه چرم آرتان

فروشگاه چرم آرتان با استراتژی سرآمدی و نو آوری در حوزه فروش و توزیع محصولات متمایز و با کیفیت چرمی، با تکیه بر دانش و مهارت هنرمندان این صنعت در سراسر کشور تأسیس گردیده است. این مجموعه با تکیه بر اصل مشتری مداری، ارائه محصولات متفاوت، پاسخگویی به نیازهای مشتریان در تمام سطوح (شامل کسبه و فروشندگان، مصرف کنندگان نهایی، مؤسسات و سازمان‌ها، نهادها، ارگان‌های دولتی و …) و خدمات پس از فروش مناسب را سر لوحه مأموریت خود قرار داده است تا در این مسیر سهم قابل توجهی از بازار محصولات چرمی کشور را به خود اختصاص دهد.

اگر بخواهید محصولات چرم اصل را با تضمین کیفیت خریداری کنید می‌توانید از فروشگاه چرم آرتان دیدن کنید. محصولات این فروشگاه با قیمت‌های رقابتی عرضه می‌شود که این امر برای مشتریان دارای اهمیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *