کمربند ریلی

کمربند ریلی چیست؟

کمربند ریلی

استفاده از کمربند به دو دلیل انجام می‌شود: عملکرد و زیبایی

این بخش به ظاهر کوچک و بی اهمیت، می‌تواند تاثیر بزرگی در تیپ و ظاهر آقایان ایجاد کند. قطعه‌ای که می‌تواند باعث هماهنگی بین لباس‌ها باشد و یا حتی زیبایی لباس را از بین ببرد.
متاسفانه بسیاری از مردان از تاثیر کمربند غافل هستند و اطلاعات زیادی درباره آن ندارند. به همین دلیل است که در این مطلب سعی می‌کنیم درباره کمربندهای ریلی اطلاعاتی را ارائه کنیم. اما قبل از آن نیاز است تا با خود کمربند و انواع آن بیشتر آشنا شویم. ماهیت کمربند، انواع و همچنین راهنمای خرید بهترین مدل، در ادامه توضیح داده خواهد شد. پس اگر سوالاتی درباره کمربند و نحوه خرید آن دارید، حتما ادامه مطلب را مطالعه کنید.

کمربند

به صورت خلاصه، کمربند وسیله‌ای است که با پوشیدن و چرخاندن آن در دور کمر، باعث ثابت ماندن شلوار می‌شود. حتی یک تکه رشته می‌تواند به عنوان کمربند استفاده شود!
همچنین می‌توان از آن برای حمل وسایل استفاده کرد. در جنگ‌های قدیم کمربند نقش مهمی برای سربازان ایفا می‌کرد و این امکان را به سرباز می‌داد تا تپانچه، چاقو، نارنجک و مهمات خود را در دور آن قرار دهد. در دنیای امروز این استفاده برای پلیس و نیروهای امنیتی همچنان وجود دارد. البته امروزه نیازی نیست شما به عنوان یک شهروند، در کنار کمربند خود سلاح حمل کنید! امروزه اکثر کمربندها صرفا برای زیبایی و به شکل تزئینی استفاده می‌شوند.

نمونه‌ای از کمربندهای ریلی

کمربند ریلی

تمام کمربند‌ها از دو بخش تشکیل شده‌اند: سگک و تسمه. تسمه همانی است که در دور کمر کشیده می‌شود و سگک، وظیفه نگه داری تسمه و بستن آن را دارد. در کمربندهای معمولی، در انتهای تسمه سوراخ‌هایی به منظور گیر دادن و محکم کردن سوزن سگک و تنظیم اندازه آن، قرار گرفته است.
در کمربند‌های ریلی، بجای سوراخ بر روی تسمه، بر پشت تسمه نقاطی وجود دارد که سگک می‌تواند در آن‌ها محکم شود. این نقاط در پشت تسمه قرار دارند و از بیرون قابل مشاهده نیستند. این موضوع دو مزیت بزرگ دارد: ۱- افزایش زیبایی و ۲- بهبود کارایی.
به این کمربندها، کمربندهای اتوماتیک نیز گفته می‌شود. کمربند‌ ریلی یا اتوماتیک، جزو راحت‌ترین مدل‌هایی است که هرکسی می‌تواند استفاده کند. بستن و باز کردن آن بسیار راحت است و همچنین برای تنظیم دوباره آن نیاز نیست سگک باز شود، تسمه تنظیم و سپس دوباره سگک بسته شود. برای تنظیم کمربند در حالت ریلی، کافی است در همان حالتی که آن را بسته‌اید، به راحتی سگک یا تسمه را حرکت دهید تا در موقعیت درست قرار گیرد.

انواع مختلف کمربند

کمربند های رسمی

  • کمربند قهوه ای

یکی از پراستفاده‌ترین رنگ‌های کمربند در میان مردان، رنگ قهوه‌ای است. کمربندهای قهوه‌ای بهتر است با کفش‌های همرنگ ست شوند اما در قسمت بالا تنه، می‌توانند با بسیاری از رنگ‌های لباس استفاده شوند.

  • کمربند مشکی

رسمی‌ترین کمربند، کمربند مشکی است و اکثر کارمندان از این رنگ استفاده می‌کنند. کمربند‌های مشکی می‌توانند بیشترین استفاده را برای خریداران داشته باشند.
کمربندهای تابستانی
با گرم‌تر شدن هوا، لباس‌ها نیز تغییر رنگ داده و مردم، بیشتر از لباس‌های رنگ روشن استفاده می‌کنند. کمربندهای روشن و پارچه‌ای مانند کتان، می‌توانند مناسب افرادی باشند که در فصل گرم می‌خواهند کمربندی مناسب با لباس‌های رنگ روشن خود استفاده کنند.

  • کمربند عسلی

کمربند عسلی هم از آن دسته کمر بند هایی است که طرفداران خاص خود را دارد . این نوع کمر بند را می توان با تمام طیف های رنگ قهوه ای موجود برای کفش، ست کرد، بی آن که در ظاهر شما ناهماهنگی به وجود بیاید.

کمربندهای تابستانی

با گرم‌تر شدن هوا، لباس‌ها نیز تغییر رنگ داده و مردم، بیشتر از لباس‌های رنگ روشن استفاده می‌کنند. کمربندهای روشن و پارچه‌ای مانند کتان، می‌توانند مناسب افرادی باشند که در فصل گرم می‌خواهند کمربندی مناسب با لباس‌های رنگ روشن خود استفاده کنند.

کمربند شلوارجین

کمربند شلوارجین

کمی از حالت رسمی فاصله بگیریم. این کمربند‌ها مناسب پوشیدن با شلوار جین هستند و می‌توانند انتخاب خوبی برای علاقه مندان به این نوع شلوار باشند. کمربندهای شلوارجین نسبت به انواع دیگر، ضخامت و پهنای بیشتری دارند.

کمربند جیر

یکی از متفاوت‌ترین مدل‌های موجود، کمربندهای جیر هستند که با طراحی و عملکرد خوب در کنار یکدیگر، می‌توانند گزینه خوبی برای علاقه مندان به استایل کژوال (راحتی) باشند.

کمربند باریک چرمی

استفاده از چرم اصل در ساخت کمربند‌ها، اهمیت زیادی دارد و مهم است به کیفیت چرم در خرید این مدل، توجه ویژه‌ای شود. این کمربند‌ها که عرضی کمتر از یک اینچ دارند، انتخاب خوبی برای ست شدن با کت و شلوارهای کتان هستند.

رنگ‌بندی کمربندهای چرمی

آموزش خرید کمربند

کمربندهای معمولی هر چند وقت یک بار عوض می‌شوند و ممکن است خود فرد نیز، مشکلی با این تغییر استایل نداشته باشد. اما با خرید کمربندهای باکیفیت، این امکان وجود دارد که به مدت طولانی از یک کمربند استفاده کرد. کمربند‌های باکیفیت حتی می‌توانند تا ده سال عمر کنند و همچنان زیبایی و کیفیت خود را حفظ نمایند. بنابراین حتما ارزش آن را دارد که کمربندی را خریداری کنید که علاوه بر زیبایی، از کیفیت آن نیز مطمئن باشید.
کمربند‌ها ممکن است در ظاهر شبیه به هم باشند، اما در قیمت تفاوت‌های بزرگی وجود داشته باشد. یکی از دلایل آن، کیفیت چرم است. پوست گوساله یا گاو رایج‌ترین متریالی است که برای ساخت کمربند استفاده می‌شود. مهم‌ترین ویژگی یک کمربند خوب، داشتن چرمی نرم و با کیفیت است.
یکی از راه‌های سنجش کیفیت جنس کمربند این است که آن را خم کنید، تا مطمئن شوید شکسته نشده و ترک‌خوردگی در آن نیست. یکی دیگر از راه‌های سنجش، فرو کردن آرام ناخن انگشت به کمربند است. اگر یک خط کمرنگ ظاهر شود، چرم هنوز نرم و تازه است. چرم‌های قدیمی و سخت در برابر ناخن شما مقاومت خواهند کرد.
نحوه ساخت، دیگر عامل کیفیت و قیمت گذاری است. دوخت با کیفیت بالا، ریز و محکم انجام شده است و در انتهای دوخت، مناطق سست ندارد. همچنین جنس و نحوه ساخت سگک‌ها نیز، از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت هستند.
یک نکته دیگر که در قیمت بسیار تاثیر گذار است، برند است. نام برند می‌تواند قیمت یک کمربند را فارغ از کیفیت و نحوه ساخت آن، افزایش دهد. اما آیا ارزش آن را دارد؟ در بسیاری موارد و مخصوصا برای کمربند، پیشنهاد می‌شود صرفا به دلیل برند آن هزینه بیشتری پرداخت نشود، زیرا در اکثر مواقع کسی اصلا متوجه نمی‌شود برند کمربند شما چیست. اگر مقدار بودجه کمی برای خرید کمربند دارید، آن را برای کیفیت هزینه کنید، نه برند.
چرم آرتان، با کیفیت‌ترین کمربندهای ریلی (اتوماتیک) را ارائه می‌کند. انواع مختلف کمربندهای ریلی را می‌توانید در وبسایت چرم آتان مشاهده و با بهترین و کمترین قیمت خریداری کنید. تمام این کمربندها دارای چرم طبیعی، کیفیت بسیار عالی و گارانتی یکساله هستند.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها